A munkadarab hátoldalán lévő maradék fémolvadékot függő salaknak nevezzük. A lézervágó gép sok hőt termel a feldolgozás során. Általánosságban elmondható, hogy a vágás során keletkező hő a vágódarab mentén az egész munkadarabra diffundál, majd a munkadarab teljesen lehűl. Kis lyukú munkadarab vágásakor azonban a lyuk külső része teljesen lehűlhet, és a lyuk belsejében lévő hő a kis hely miatt diffúz lehet, és a hő túl koncentrált, ami túlzott salak lógást eredményez. Ezenkívül vastag lemez vágásakor az anyag felületén felhalmozódott olvadt fém és a hőfelhalmozódás zavarttá teszi a kiegészítő levegő áramlását, és a hőbevitel túl sok, salak lógást eredményez.
Hogyan lehet megoldani? A salak levágása után először a következő pontokból, hogy megtudja az okát, megtudja, hogy a kiigazítás után megoldódhat-e a salak képződése.
1. A lézer kimenő teljesítménye nem elég nagy
Vastag lemez vágásakor a teljesítmény nem elegendő az egész lemez megolvadásához. Ha a teljesítmény beállítható, akkor a teljesítmény növelhető annak tesztelésére, hogy le lehet-e kapcsolni. Ha a teljesítményt maximálisan beállították, a nagyobb teljesítményű lézert ki kell cserélni.
2. A lézersugár fókusza eltér
A túl közeli vagy túlzott élesség befolyásolja a vágás minőségét, csak ellenőrzéssel állítható be, az eltolási helyzetének megfelelően.
3. A segédgáz nyomása nem elegendő
A segédgáz lefújhatja a salakot, és lehűtheti a hő hatására kialakult zónát. Ha a légnyomás túl alacsony, a maradékot nem lehet kifújni a munkadarabból, vagy a munkadarabot nem lehet időben lehűlni, ami salakképződést eredményez. Állítsa be a légnyomást a megfelelő szintre.
4. Túl gyors vagy lassú vágási sebesség
Ha a lézervágás előtolási sebessége túl gyors, a munkadarabot nem lehet időben levágni, a vágófelület ferde csíkokat képez, és az alsó felében salak lóg. Ha az adagolási sebesség túl lassú, akkor a túlolvadás jelensége következik be, az egész szakasz durva, a vágási varrat szélesebbé válik, és a salak lóg a felső részen.