Nehézségek a lézeres vágógépes fémfeldolgozásban

- 2023-08-01-

XT Lézer - Fém lézeres vágógép

A fém viszonylag nehezen vágható anyag, keménysége viszonylag nagy, ezért hajlamos a vágási hibákra. Ezért a fémlézeres vágógép feldolgozási módszere és módszere alapján válasszunk egy fémlézervágó gépet. Tehát milyen nehézségek merülnek fel a fém lézervágó géppel történő megmunkálásában? Hogyan kell feldolgozni a fémlézeres vágógépeket? Tanuljunk és ítélkezzünk együtt.


A fémlézeres vágógépeket sok fémfeldolgozó vállalkozás választja. Az általános acélhoz képest a magas hőmérsékletű ötvözetek forgácsolási nehézségei elsősorban a következő szempontokban nyilvánulnak meg:

1. nehézség a lézeres vágógép fémmegmunkálásánál: nagy hajlam a munkaedzésre

Például az erősítetlen mátrix keménysége körülbelül HRC37, a fémlézervágó gép felülete pedig a vágás után körülbelül 0,03 milliméteres keményedő réteget hoz létre, ami a keménységet HRC47 körülire növeli, a keményedés mértéke akár 27%. A munkakeményedés jelensége jelentősen befolyásolja az oxidációs csúcscsap élettartamát, ami általában súlyos határkopást eredményez.

2. nehézség a lézeres vágógépes fémfeldolgozásban: Az anyagok rossz hővezető képessége

A magas hőmérsékletű ötvözetek forgácsolása során keletkező nagy mennyiségű forgácsolási hőt az oxidációs csúcscsap viseli, a szerszámcsúcs pedig akár 800-1000 vágási hőmérsékletet is visel.. Magas hőmérséklet és nagy forgácsolóerő hatására a vágóél képlékeny deformációja, tapadása és diffúziós kopása lép fel.

Három nehézségi fok a lézeres vágógépes fémfeldolgozásban: nagy vágóerő

A magas hőmérsékletű ötvözetek szilárdsága több mint 30%-kal nagyobb, mint a gőzturbinákban általánosan használt ötvözött acélanyagoké. 600 feletti vágási hőmérsékleten, a nikkel alapú magas hőmérsékletű ötvözött anyagok szilárdsága még mindig nagyobb, mint a közönséges ötvözött acélanyagoké. A nem erősített magas hőmérsékletű ötvözetek egységnyi vágóereje 4000 N/mm2 felett van, míg a közönséges ötvözött acélé csak 2500 N/mm2.

A nikkel alapú ötvözetek fő összetevői a nikkel és a króm, valamint kis mennyiségű egyéb elemet is hozzáadnak, mint például molibdént, tantált, nióbiumot, volfrámot stb. Érdemes megjegyezni, hogy a tantál, a nióbium, a volfrám stb. szintén a fő összetevők a keményötvözetekhez (vagy gyorsacélokhoz) készült oxidációs csapok gyártásához. A magas hőmérsékletű ötvözetek feldolgozása ezekkel az oxidációs csúcsú csapokkal diffúziós kopást és kopást okoz.

A fenti bevezetés révén ismernie kell a fémlézeres vágógép fémfeldolgozás nehézségeit.

Úgy tűnik, hogy a lézeripar ígéretes fejlődési kilátásokkal rendelkezik, de a versenytársak számának növekedésével ugyanabban az iparágban a lézerberendezések piacán túlkínálat tapasztalható. A lézeres berendezések e-kereskedelem fejlesztése tehát valóban segítette a hagyományos ipari vállalkozásokat termelési módszereik megváltoztatásában, mélyebb szinten pedig újabb ipari termékpiacot fejlesztett ki, miközben elkerülte az olyan problémákat is, mint a termékhátralék és a szabálytalan gyártás. Mivel a nagy vevők beszerzési weboldalakon keresztüli keresése általában gyártást és gyártást jelent a nagy vevők beszerzési igényeinek feloldása révén. Ez nemcsak a nagy vevők beszerzési igényeire vonatkozó szabványoknak felel meg, hanem a vállalati beszállítók számára is pénzt takarít meg az alapvető technológiák fejlesztéséhez, a termékteljesítmény javításához, és garanciákat nyújt a nagyobb profit növekedéséhez.