Xintian Laser - Lézeres vágógép
Milyen anyagokat vághat a lézervágó gép? Milyen anyagokat nem lehet feldolgozni szállézeres vágógépekkel, és a fémlézervágó gépekkel meg lehet dolgozni a műanyagokat? Ma a lézervágó gépek anyagvágási kérdéséről fogunk beszélni. Bár a lézervágó gépek alkalmazási köre széles körben elérhető, ez nem jelenti azt, hogy minden anyag megfelelő. Sok olyan anyag is van a piacon, amelyet lézervágó géppel nem lehet vágni. Ezt követően elemezzük, hogy mely anyagok vághatók lézervágó gépekkel, és mely anyagok nem vághatók lézervágó gépekkel.
Milyen anyagokat lehet vágni a lézervágó géppel
A szálas lézervágó gépeket széles körben használják kiváló tulajdonságaik miatt, mint például a széles vágási tartomány, a gyors vágási sebesség, a jó vágási hatás és a karbantartásmentes. A szálas lézervágó gépek különösen a fémlemezek vágásakor több előnnyel rendelkeznek. A szálas lézervágó gépek általános feldolgozóanyagai közé tartozik a rozsdamentes acél, szénacél, alumínium, réz, titán stb.
Milyen anyagokat nem lehet feldolgozni szállézeres vágógépekkel
Bár a szálas lézervágó gépek számos kiváló tulajdonsággal rendelkeznek, nem mindenhatóak. Még mindig sok olyan anyag van, amelyet nem tudnak elvágni. Milyen típusú lézervágó gépeket kell tudni? Tehát milyen anyagokat lehet és nem lehet vágni a szálas lézervágó gépekkel?
Először is tisztáznunk kell, hogy a szálas lézeres vágógépek a fémvágó gépek kategóriájába tartoznak, így általában csak fémek megmunkálására használhatók, és nem dolgozhatnak fel nem fémes anyagokat, mint például kövek, szövet, bőr stb. hogy a szállézeres vágógép hullámhossz-tartománya már nem esik az ilyen típusú anyagok abszorpciós tartományába, vagy nem alkalmas az abszorpcióra és nem tudja elérni a kívánt hatást. Hosszú ideje ebben a pozícióban sok megkeresést kaptam kereskedőktől is, hogy tudnak-e követ vágni, és csak sajnálom, hogy nem tudok vágni.
Másodszor, az optikai szálas lézervágó gép nem tudja levágni a sűrűségű lemezt. Az optikai szálas lézervágó gép a Hot work-hez tartozik. A sűrűséglemez vágása égést okoz, ami a vágóél megégését okozza, és nem felel meg a vágási követelményeknek. Az ilyen típusú anyagok főként farostlemez, farost és növényi rost nyersanyagai, néhány pedig karbamid-formaldehid gyantából és ragasztóból készült mesterséges lemez. Az ilyen típusú anyagok a sűrűségtáblák kategóriájába tartoznak, és jelenleg nem dolgozhatók fel szállézeres vágógépekkel.
Vannak továbbá erősen tükröződő anyagok, például ritka fémek, például réz. Bár az ilyen típusú anyagok vághatók szálas lézeres vágógépekkel, mivel a lézer hullámhossza nincs ezen anyagok ideális abszorpciós tartományán belül, a visszavert energia egy része kiégeti a védőlencsét, amihez szintén szükséges. tudomásul kell venni.
A fémlézeres vágógép jövőbeli fejlesztési iránya
Jelenleg a piacon lévő szálas lézervágó gépmodellek elsősorban a vékonylemezes vágásnál nyilvánvaló előnyökkel rendelkeznek, mint például a 20 mm alatti szénacél, rozsdamentes acél stb. precíziós megmunkálása. A vastaglemezes vágás a lézervágó gépek jövőbeli fejlesztési iránya. A szállézeres vágási technológia a lemezfeldolgozó ipar fejlődésével együtt fejlődött ki, és fontos szerepet játszik a társadalmi termelés előrehaladásának elősegítésében.