XT Lézer - Lézeres vágógép
A lézervágó gépek kezelésében jártas a napi termelési igényeket jobban ki tudja szolgálni. A lézervágó gépek működése hardverre és szoftverre oszlik. A hardver elsősorban a fókuszálásra összpontosít. Fókuszáláskor a test minden része ne zárja el a lézer útját, ügyeljen az égési sérülésekre. Szoftver: Vannak speciális lézervágó gépek szoftverei, amelyek használhatók a mainstream tervezőszoftverekkel, például CAD, Photoshop stb. , és egyéb hardverműveletek (működés közben ügyeljen a biztonságra, ügyeljen a lézer optikai útjára, és ne használja az optikai utat). A szoftver részben azonban különböző paraméterek vannak beállítva a különböző feldolgozandó anyagoknak megfelelően. Professzionális személyzeti képzés nélkül valóban időigényes az önálló felfedezés, így nem értesz a lézeres gépekhez. A legjobb, ha jól ismered a gyártóval való működést. Például,XT A közepes és kis teljesítményű lézervágógépeket gyártó Laser személyre szabott képzésben részesíti az ügyfeleket a gép megvásárlását követő telepítési folyamat során. Az alábbiakban egy rövid lista található a lézervágó gépek működési eljárásairól.
A lézervágó gép működési lépései a következők:
1. Tartsa be a vágógép általános biztonsági üzemeltetési eljárásait. A lézer indításához szigorúan kövesse a lézerindítási programot.
2. A kezelőnek képzésen kell részt vennie, ismernie kell a berendezés felépítését és teljesítményét, és el kell sajátítania az operációs rendszerrel kapcsolatos releváns ismereteket.
3. Viseljen az előírásoknak megfelelő munkavédelmi felszerelést, a lézersugár közelében pedig az előírásoknak megfelelő védőszemüveget.
4. Ne dolgozzon fel egy anyagot addig, amíg nem világos, hogy besugározható-e vagy lézerrel felmelegíthető, hogy elkerülje a füst- és gőzképződés lehetséges veszélyét.
5. Amikor a berendezés üzemel, a kezelők nem hagyhatják el pozíciójukat, és nem bízhatnak meg valakit a gondozásukkal engedély nélkül. Ha valóban el kell menni, akkor a gépet le kell állítani, vagy a főkapcsolót le kell kapcsolni.
6. Tartsa könnyen elérhető helyen a tűzoltó készüléket; Kapcsolja ki a lézert vagy a redőnyt, ha nem dolgozik; Ne helyezzen papírt, ruhát vagy más gyúlékony anyagot nem védett lézersugarak közelébe.
7. Ha a feldolgozás során bármilyen rendellenességet észlelnek, a gépet azonnal le kell állítani, a hibákat azonnal meg kell szüntetni vagy jelenteni kell a felügyelőnek.
8. A lézert, az ágyat és a környező területet tartsa tisztán, rendezetten és olajfoltoktól mentesen, és rakja egymásra a munkadarabokat, táblákat és hulladékanyagokat az előírásoknak megfelelően.
9. Gázpalackok használatakor fontos elkerülni a hegesztőhuzalok sérülését a szivárgási balesetek elkerülése érdekében. A gázpalackok használatának és szállításának meg kell felelnie a gázpalack-felügyeleti előírásoknak. Ne tegye ki a gázpalackokat közvetlen napfénynek vagy hőforrások közelébe. A palackszelep kinyitásakor a kezelőnek a palackfúvóka oldalán kell állnia.
10. A karbantartás során tartsa be a nagyfeszültségű biztonsági előírásokat. Kövesse a karbantartási előírásokat és eljárásokat 40 üzemóránként vagy hetente, 1000 üzemóránként vagy hathavonta.
11. A gép indítása után manuálisan kell elindítani a gépet alacsony fordulatszámon X és Y irányban, hogy ellenőrizze és megerősítse, hogy vannak-e rendellenességek.
12. Az új munkadarab program bevitele után először tesztelni kell, és ellenőrizni kell a működését.
13. Munkavégzés közben ügyeljen a szerszámgép működésének megfigyelésére, hogy elkerülje a forgácsológép hatótávolságon kívülre kerülését vagy a két gép közötti ütközést okozó baleseteket.
14. Layout programozás, amely a vágandó munkadarab virtuális elhelyezéssel a lapba helyezésének lépése, biztosítva, hogy ne kerüljön kivágásra.
15. Emelje fel a táblát és töltse be az anyagot. Ebben a lépésben fontos, hogy az anyagokat a lehető legegyenesebben helyezzék el, különben nehéz lesz az éleket igazítani.
16. Cserélje ki a lézerfejet és az egyéb tartozékokat a lemez vastagságának megfelelően. A különböző lemezvastagságok különböző lézerfejeknek felelnek meg.
17. Élkeresés és paraméterbeállítás vágás.
A fentiek alapvetően az aktuális lézeres műveletek lépései. Ha továbbra is bizonytalan, javasoljuk, hogy forduljon közvetlenül a lézervágó gép gyártójához.