A lézervágó gép bocsát ki sugárzást? A lézervágó gépek károsak az emberi egészségre?

- 2023-04-17-

XTLézer - Lézeres vágógép

Milyen veszélyeket jelent a lézervágás a kezelőkre nézve? A lézervágó gép bocsát ki sugárzást? A lézervágó gép káros az emberi egészségre? Csak néhány józan észt kell ismernie a lézervágó gépekkel kapcsolatban.



Mint ismeretes, a megmunkálóipar működésében jelentős kockázatok rejlenek. A feldolgozás során keletkező mechanikai zaj, por és por, valamint a nem megfelelő működés enyhe vagy súlyos személyi sérülést okozhat a kezelőknek. Az üzemeltetők személyes fenyegetésének elkerülése érdekében a következő javaslatokat javasoljuk, amelyek emlékeztetik őket a szabványos műveletek elvégzésére.

A lézervágó gépek feldolgozása során a kibocsátott lézer jellemzői nagymértékben képesek az energiát térben és időben koncentrálni. A szem fénytörő közegen keresztül a retinára fókuszálva alkot képet.

A retinán lévő energiasűrűség 104-105-tel nagyobb, mint a szaruhártya beeső energiasűrűsége. A lézer monokromatikussága jó, a szemfenéki színkülönbség kicsi. Rendkívül alacsony lézerenergiával történő besugárzás esetén a fenti jellemzők a szaruhártya vagy a retina károsodását okozzák.

A lézeres vágógépek sugárzásának csökkentésére lézeres védőszemüvegek használata szükséges, melyeket kifejezetten a szálas lézervágó gépek berendezéseihez terveztek, és hatékonyan csökkenthetik a szálas lézervágó gépek sugárzását.

Ezért a dolgozóknak nem kell aggódniuk használat közben, magabiztosan vághatják a munkadarabot, és sokféle lézeres védőszemüveg létezik, beleértve a kompozit, az abszorpciós, a reflexiós és a diffrakciós szemüveget.

Ha csökkenteni szeretné a lézervágó gép sugárzását, a személyzet önvédelmi intézkedéseket tehet, például sugárzásnak ellenállóbb ételt fogyaszthat, amely hatékonyan ellenáll a szálas lézervágó gép sugárzásának.

Általánosságban elmondható, hogy azok a kezelők, akik most kerültek kapcsolatba lézervágó gépekkel, szívesen bámulják a vágófejet. Ha sokáig nézik a vágás során keletkezett szikrákat, az károsíthatja a szemüket és bizsergő érzést okozhat. Általánosságban elmondható, hogy egyes lézervágógép-gyártók megfelelő szemvédőt biztosítanak. A lézeres vágógép magas fokú intelligenciával rendelkezik, és pilóta nélküli működésre képes, így a kezelőnek nem kell a vágófejet bámulnia. A plazmavágó géphez a magas portartalom, a sűrű füst és a vágás közbeni erős fény miatt megfelelő poreltávolító berendezésre van szükség. A lézeres vágógépek kevesebb port termelnek tárgyak vágásakor, kevésbé erős fény és alacsony zajszint mellett, így viszonylag környezetbarátak.

A füst és por veszélyeit is könnyen figyelmen kívül hagyják a kezelők. A lézer által generált magas hőmérséklet kölcsönhatásba lép a feldolgozott anyaggal, és különböző folyamatokat hajt végre, miközben nagy mennyiségű gőzködöt hoz létre. A nem fémes anyagok feldolgozásakor a keletkező füst nagy mennyiségű kémiai komponenst tartalmaz, amelyek a levegőbe kerülve károsíthatják az emberi szervezetet. A ruházati kiegészítők feldolgozásánál, gombfesték-eltávolításnál, drótfesték-eltávolításnál, papírfeldolgozásnál még súlyosabb, füstelvezető rendszereket kell beépíteni. Ugyanakkor gondoskodjon a munkakörnyezet szellőztetéséről. Reméljük továbbá, hogy az érintett szakemberek időben tudnak figyelmet fordítani saját egészségükre.