Melyek a lézervágó gépek jellemzői?

- 2023-02-16-

XT Lézer-lézer vágógép

A lézervágó gépek vásárlásakor sok vásárló azt tapasztalja, hogy a berendezés bevezetésében számos speciális kifejezés szerepel. Milyen szerszámgép alkalmaz portálszerkezetet, spirális fogaslécet, kétoldali átvitelt stb. Tehát ismeri a lézervágó gép termékjellemzőit?

1. Milyen jellemzői vannak a lézervágó gépnek?



Az elmúlt években a lézervágó gépek alkalmazása az ipari termékekben rohamosan fejlődött, közel infravörös hullámhossza (1080 nm) is jobban elősegíti a fémanyagok felszívódását, különösen a nagy teljesítményű hegesztés és vágás területén. magas feldolgozási kapacitás és gazdaságosság. A gáz-CO2 lézerrel összehasonlítva a szálas lézervágó berendezés a következő jellemzőkkel rendelkezik: alacsony karbantartási igény, alacsony energiafogyasztás és alacsony működési költség. Optikai szál átvitel, nincs fényvisszaverő lencse, nincs szükség a külső optikai út beállítására. Alacsony energiafogyasztás, nem működő gázfogyasztás, energiatakarékosság, ökológiai környezetvédelem. Ugyanakkor a közeli infravörös hullámhosszú lézer nagyobb valószínűséggel károsítja az emberi szervezetet, különösen a szemet, ami megköveteli, hogy a berendezés jobb tömítéssel és egyéb védelmi funkciókkal rendelkezzen.

2. Miért alkalmaz a lézervágó gép portálszerkezetet?

A CNC lézervágó berendezések általában portál típusú, konzolos típusú, középső fordított gerenda és egyéb szerkezeti típusokat alkalmaznak. A lézeres feldolgozás nagy sebességű, nagy sebességű és nagy stabilitású fejlesztéséhez szükséges alkalmazási és vezérlési technológia fejlődésével azonban a portálszerkezet egyedülálló szerkezeti előnyeivel a világ fő modelljévé vált, és egyben a legnépszerűbb lézer. számos jól ismert márka vágógépe. A gyártó által elfogadott szerkezettípus.

3. Melyek a lézervágógép technológia jellemzői?

A hagyományos CO2 lézervágó géphez képest az optikai szálas lézervágó berendezés alkalmazása a lemezvágásban megváltozott a külső optikai út, a vágófej, a segédgáz stb. terén. A lézer közvetlenül a vágófejbe kerül optikai szálon keresztül, ill. az optikai út stabil és megbízható, ami biztosítja a szerszámgép teljes formátumú forgácsolásának következetességét. Ráadásul a szerszámgépnek nincs szüksége külső optikai útvédő gázra, és nincs is felszerelve légkompresszorral és egyéb feldolgozó rendszerekkel. Miután a lézer eléri a vágófejet, az kollimálódik és fókuszálódik. Általában 125 mm-es vagy 200 mm-es fókusztávolságú objektív konfigurálható. A fókuszlencse és a fúvóka közé védőlencsét kell felszerelni, hogy elkerüljük a fókuszlencse szennyeződését. A szálas lézer jó fókuszálási teljesítménnyel, rövid fókuszmélységgel, keskeny vágási résszélességgel (akár 0,1 mm-ig) és nagy sebességgel rendelkezik, amely közepes és vékony lemezek gyors vágására alkalmas.

4. Miért használ a lézervágó gép spirális fogaslécet az átvitelhez?

A CNC szerszámgépek számos elterjedt lineáris tengelyes átviteli módja közé tartozik a golyóscsavar, a fogasléc, a lineáris motor stb. A golyóscsavart általában közepes és alacsony sebességű, kis löketű CNC szerszámgépekben használják. Széles körben használják a sebességváltót és a fogasléc-átvitelt, amelyek nagy sebességet és nagy löketet érhetnek el. A lineáris motorokat többnyire nagy sebességű, nagy gyorsulású és speciális szerkezetű CNC szerszámgépekben használják. Ezenkívül a fogasléc és a fogaskerék két típusra oszlik: egyenes fogak és spirális fogak. Az egyenes fogakhoz képest a spirális fogak hálófelülete nagyobb, és a fogaskerék és a fogasléc közötti átvitel stabilabb lesz.

5. Milyen jellemzői vannak a lézervágó gép kétoldali meghajtásának? A portálszerkezetű lézervágó gépnek két mozgásmódja van. Az egyik, hogy a portál mozog, de a munkapad rögzítve van a feldolgozás során, a másik pedig, hogy a portál fix és a munkapad mozog. A nagy formátumú, nagy sebességű és nagy teljesítményű lézervágó gépeknél általában az első formát alkalmazzák, mert a munkaasztal együtt mozog a munkadarabbal, ami nem alkalmas nagy sebességű és vastag lemezek vágására. Ez a kétoldalas hajtás biztosítja az erőkiegyenlítést és a gerenda szinkron működését. Egyes gyártók lézervágó gépei azonban a portál egyoldali meghajtását használják. A szervomotor a portál gerenda egyik végére van felszerelve, majd a hajtóerőt a hosszú tengelyen keresztül a másik végére továbbítják, hogy megvalósítsák a kettős fogasléces hajtást és az egy szervomotoros hajtást. Az egyoldalú meghajtás aszimmetrikussá teszi a gerenda mindkét végén ható erőt, ami befolyásolja a szinkronizálás pontosságát és csökkenti a szerszámgép dinamikus teljesítményét.