Xintian Laser-CNC lézervágó gép
A lézertechnológia folyamatos fejlődésével és érettségével a lézeres berendezéseket széles körben használják az élet minden területén, mint például a lézeres jelölőgépek, lézeres hegesztőgépek, lézeres fúrógépek és lézervágó gépek. Különösen a CNC lézervágó gépek és berendezések fejlődtek gyorsan az elmúlt években, és széles körben használják fémlemezekben, hardvertermékekben, acélszerkezetekben, precíziós gépekben, autóalkatrészekben, szemüvegekben, ékszerekben, névtáblákban, reklámokban, kézműves termékekben, elektronikai cikkekben, játékokban, csomagolásban és más iparágak. A lézervágó gépek jelentős előnyei más vágóberendezésekhez képest elsősorban a következő szempontokban mutatkoznak meg:
1. Gyors vágási sebesség, jó vágási minőség és nagy pontosság;
2. A vágási varrat keskeny, a vágási felület sima, és a munkadarab nem sérült;
3. Nem befolyásolja a munkadarab alakja és a vágott anyag keménysége;
4. A fémanyagok feldolgozása mellett nemfémek is vághatók;
5. Mentse a penészberuházást, takarítson meg anyagokat és hatékonyabban takarítsa meg a költségeket;
6. Könnyen kezelhető, biztonságos, stabil a teljesítménye, és javíthatja az új termékek fejlesztési sebességét. Széles alkalmazkodóképességgel és rugalmassággal rendelkezik.
A CNC fém lézervágó berendezés kerete a lézeres berendezés legfontosabb része. Nemcsak a legtöbb alkatrész van felszerelve a vázra, hanem viseli a munkapad gravitációját és az összes tehetetlenségi ütési terhelést gyorsítás és lassítás során.
A lézervágó gépváz tervezési és kutatás-fejlesztési munkája elsősorban a következőket foglalja magában:
1. Határozza meg a CNC lézervágó berendezések gyors, nagy pontosságú és stabil működésének feltételeit különböző munkakörülmények között és környezetben.
2. A keret szerkezetét és paramétereit a funkcionális követelményeknek megfelelően határozzák meg, és a megfelelő dinamikus modellt a lézervágó gép szerkezeti jellemzőinek megfelelően alakítják ki.
3. Tanulmányozza a vázszerkezet és a paraméterek hatását a váz statikus és dinamikus merevségére és termikus stabilitására, és megadja a kerettervezés elméleti alapjait.
4. Határozza meg a rack és más alkatrészek közötti csatolási kapcsolatot.
Ezért a lézeres vágógép keretének tervezése során a kulcsfontosságú kérdések a fém ésszerű elrendezése, a holtsúly csökkentése, a test merevségének javítása és a hőmérséklet-változások pontosságra gyakorolt hatásának csökkentése. a tervezési folyamatban.
A lézervágó gép tényleges áramkörében az analóg jel és a digitális jel közötti erős elektromos interferencia probléma. A fotoelektromos leválasztó áramkör feladata, hogy elektromos leválasztás mellett fényt, mint szén közeget használjon, hogy a bemeneti és kimeneti áramkörök leválaszthatók legyenek. Ezért hatékonyan elnyomja a rendszerzajt, kiküszöböli a földelő áramkör interferenciáját, és előnye a gyors reagálási sebesség, a hosszú élettartam, a kis méret és az ütésállóság, így széles körben használják az erős-gyenge áram interfészben, különösen a mikroszámítógépes rendszer előre és hátra csatornáit.
A fotocsatolónak három jellemzője van:
1. A jelátvitel elektromos-optikai-villamosság formájában valósul meg, és a fénykibocsátó rész és a fényvevő rész nem érintkezik, így elkerülhető a visszacsatolás és az interferencia, amely a kimeneti oldalon a bemeneti oldalon előfordulhat;
2. Erős képesség a zaj interferencia elnyomására;
3. Előnyei a tartósság, a nagy megbízhatóság és a gyors sebesség. A válaszidő általában néhányon belül van, és a nagy sebességű optocsatoló válaszideje még kevesebb, mint 10 ns.
Ezért a lézervágó géprendszer áramkörének kialakításakor ügyelni kell a bemeneti jeláramkör leválasztására az egylapkás számítógéphez való csatlakoztatáskor. Itt a fotoelektromos csatolás a leggyakrabban alkalmazott módszer.
Az ipari gyártási rendszerben nagyon fontos szerepet játszó fémfeldolgozó iparban sok fémanyag, függetlenül azok keménységétől, deformáció nélkül vágható. Természetesen a nagy fényvisszaverő képességű anyagokhoz, mint az arany, ezüst, réz és alumíniumötvözetek is jó hővezetők, így a lézervágó gépek nagyon nehezen, sőt nem is vághatók.
Bár a lézervágó gép technológiájának nyilvánvaló hatalmas előnyei vannak, csúcstechnológiás berendezésként a lézervágó gép ideális vágási hatásának eléréséhez a feldolgozástechnikai paramétereinek és működési eljárásainak elsajátítása is szükséges. Különösen a lézeres vágógép vágási folyamatában szükséges a megfelelő vágási sebesség kiválasztása, ellenkező esetben több rossz vágási eredmény is előfordulhat, főleg az alábbiak szerint:
1. Ha a lézeres vágási sebesség túl gyors, a következő kedvezőtlen következmények lépnek fel:
① Vágási módszer és véletlenszerű szikrapermetezés;
② A vágófelületen ferde csíkok jelenjenek meg, az alsó részen pedig olvadt foltok;
③ Az egész szakasz vastag, de nincs olvadt folt;
2. Ellenkezőleg, ha a lézervágási sebesség túl lassú, az a következőket okozza:
① Túlolvadást és érdes vágási felületet okoz.
② A rés kiszélesedik és az éles saroknál teljesen feloldódik.
③ Befolyásolja a vágás hatékonyságát.
Ezért annak érdekében, hogy a lézervágó gép jobban teljesítse vágási funkcióját, a lézeres berendezés vágószikráiból tudjuk megítélni, hogy megfelelő-e az előtolási sebesség:
1. Ha a szikra felülről lefelé terjed, az azt jelzi, hogy a vágási sebesség megfelelő;
2. Ha a szikra hátradől, az azt jelzi, hogy az előtolási sebesség túl gyors;
3. Ha a szikrák nem szétszóródnak, és kevés, és összevonódnak, az azt jelzi, hogy a sebesség túl lassú.
A legtöbb szerves és szervetlen anyag lézerrel vágható. A lézeres vágási technológia nyilvánvaló előnyökkel rendelkezik a többi hagyományos vágási módszerrel szemben. A lézeres vágógép nemcsak a keskeny vágási varrat és a kis munkadarab deformáció fő jellemzőivel rendelkezik, hanem a gyors sebesség, a nagy hatékonyság, az alacsony költség, a biztonságos működés és a stabil teljesítmény jellemzői is.