Lézeres vágási technikák különböző fémanyagokhoz

- 2021-09-23-

Először is, rozsdamentes acél vágás.
A rozsdamentes acél fémlemez általában nitrogénnel van vágva, hogy megakadályozza az oxidációt, és nincs sorja. Vágás után a rozsdamentes acélt utókezelés nélkül hegeszthetjük. Az oxigénnel történő vágás hatása rosszabb lehet, mint a nitrogéné, ami a homlokfelületek feketedését és egyenetlenségét okozhatja.
Másodszor, szénacél vágás.
A szénacél lézeres vágásakor az oxigén általában jobb eredményeket ér el. Míg az oxigén reakcióhőjének célja a vágási hatékonyság növelése, a keletkező oxidfilm növeli a fényvisszaverő anyag sugárnyaláb spektrális abszorpciós tényezőjét is. Az oxigénfeldolgozás egyik problémája az, hogy a szélek enyhén oxidálódhatnak. Ha az igényesebb felhasználók nitrogént tudnak használni a nagynyomású forgácsoláshoz, akkor a munkadarab felületének olajozásával is jobb vágási eredmény érhető el.
Harmadszor, alumínium vágás.
Az alumínium egy erősen visszaverő anyag a fémes anyagokban, amely magas fényvisszaverő képességgel és hővezető képességgel rendelkezik. Az elmúlt években számos gyártó lézeres vágógépét szerelték fel „tükrözésgátló eszközökkel”, hogy alkalmazkodjanak az alumínium vágásához, és a „tükrözésgátló eszközök” nélküli lézervágási lehetőségek megsértették optikai alkatrészeiket. Ugyanakkor a berendezés teljesítményétől függően a vágott alumínium vastagsága is eltérő. Általában az ugyanazon berendezéssel vágott rozsdamentes acél és szénacél vastagsága vastagabb, mint a fényvisszaverő anyagoké, például az alumíniumé. Az alumínium is alkalmasabb nitrogénnel történő vágáshoz, és a vágási hatás jó.
Negyedszer, réz- és sárgarézvágás.
Az alumíniumhoz hasonlóan a réz és a sárgaréz is erősen fényvisszaverő anyagok, amelyekhez "tükrözésgátló" lézer szükséges a vágáshoz.

Bármilyen kérdése van, forduljon hozzánk.